تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

پشتیبانی

پشتیبانی تلفنی

حافظه PPTشناسه محصول: 1308561
موجود

حافظه PPT

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

حافظه PPT

حافظه PPT

حافظه PPT

 

 

 

 

 

نام محصول : پاورپوینت حافظه 

فرمت : PPT

حجم : 0.1 مگابایت

تعداد اسلاید : 16

زبان : فارسی

سال گردآوری : 96

 

ثبت حسی (حافظه حسی) 
ثبت حسی نخستین مرحله خبر پردازی است .به ثبت حسی ،گاهی مخزن حسی و حافظه حسی نیز گفته می شود . محرکهای محیطی (نور،صدا،حرارت،بو،و جز اینها)به طور دائم بر گیرنده های حسی ما اثر میگذارند.الگوهای فعالیت عصبی که به هنگام رسیدن محرکها به گیرنده ها تشکیل میشوند ،پس از قطع تاثیر محرک ،برای مدت بسیار کوتاهی (یک تا سه ثانیه)حفظ میشوند .اما در همین فاصله  کوتاه ما فرصت انتخاب اطلاعات رابرای انتقال به حافظه کوتاه مدت داریم . برای روشن شدن موضوع ،با انگشت خود به بازویتان ضربه بزنید و احساس آنی آن را تجربه کنید.بعد ضربه زدن را متوقف کنید و ببینید چگونه احساس به سرعت از بین می رود . ابتدا شما احساس واقعی ضربه راحس می کنید ،اما بعد تنها به یاد می آورید که به بازویتان ضربه زده اید .در این آزمایش ،درونداد حسی تنها برای مدتی بسیار کوتاه (حداکثر همان سه ثانیه)دست نخورده حفظ می شوند .
در ثبت حسی نسخه دقیقی از اطلاعات حسی ذخیره میشود. برخی صاحب نظران بر این عقیده اند که برای هر یک از حواس ما یک ثبت حسی جداگانه وجود دارد . با وجود این ،حواس دیداری و شنیداری  بیشترین مقدار اطلاعات محیطی را به ما می رسانند . ثبت حسی منطبق با حس بینایی را مخزن تصویری و ثبت حسی منطبق با حس شنوایی را مخزن پژواکی نامیده اند .  
همزمان اطلاعات بسیار زیادی حس می شوند و همه آنها در مخزن حسی ثبت می گردند . ما در هر لحظه اطلاعاتی بسیار فراتر از آنچه بتوانیم به یاد آوریم دریافت می نماییم . با این حال ،تنها اطلاعاتی که مورد توجه مان قرار می گیرند حفظ میشوند ،به سخن دیگر ،آن بخش از اطلاعات موجود در مخزن حسی که مورد توجه قرار می گیرند وارد حافظه کوتاه مدت می شوند .،ولی بقیه اطلاعات از این مخزن حذف  یا فراموش می شوند . پس نخستین عامل مهم در یادگیری توجه یا دقت(ادراک) است ،یعنی تمرکز انتخابی بر روی بخشی از اطلاعاتی که به مخزن حسی وارد می شوند .

 

ادراک:ما از راه توجه کردن به بعضی امور و بی توجهی به بعضی امور دیگر تصمیمی می گیریم که تنها آنچه را که می خو اهیم ادراک کنیم انتخاب نماییم . بنابراین ،توجه یا دقت در ادراک اطلاعات و  انتقال آنها به حافظه کوتاه مدت و از آنجا به حافظه دراز مدت نقش اساسی به عهده دارد .ادراک یعنی نسبت دادن معنی به اطلاعات حسی.
حافظه کوتاه مدت یا حافظه فعال:
بر خلاف ثبت حسی که در آن اطلاعات  دقیقآ مطابق با محرکهای حسی ذخیره می شوند ،در حافظه کوتاه مدت ،اطلاعات به صورت رمز در می آیند(رمز گردانی می شوند).
در حافظه کوتاه مدت ،اطلاعات عمد تآ به شکل صوتی یا شنیداری رمز گردانی می شوند،اما این حافظه از رمزهای دیگری چون رمز های دیداری و معنایی نیز استفاده می کند. برای نمونه ،وقتی که ما به شماره تلفنی نگاه می کنیم و تا لحظه گرفتن شماره آن را حفظ می نماییم یکی از کار های زیر را انجام می دهیم :یا یک تصویر ذهنی از آن شماره به خاطر می سپاریم(رمز دیداری)؛یا صدای ارقام را حفظ می کنیم (رمز شنیداری)؛یا نوعی معنی به آن شماره می دهیم مثلآ آن را با یک شماره آشنا تداعی می کنیم(رمز معنایی) علاوه بر اینها ،رمز های مربوط به سایر حواس ،مانند لامسه و بو یایی،نیز در حافظه کوتاه مدت ذخیره می وند. مثلا بوی شیر ترشیده تا چند ثانیه پس از تجربه کردن آن در یاد ما می ماند.
اطلاعات وارد شده به حافظه کوتاه مدت برای حداکثر 30 ثانیه باقی می مانند و پس از آن فراموش می شوند (از این حافظه حذف می شوند).اگر بخو اهیم اطلاعات موجود در این حافظه را برای مدت زمان بیشتری نگه داریم باید از استراتژی یا راهبرد تکرار یا مرور ذهنی کمک بگیریم.تا زمانی که اطلاعات تکرار یا مرور می شوند در حافظه کوتاه مدت باقی می مانند . تکرار یا مرور برای اطلاعاتی مفید است که صرفا میخوا هیم آنها را مورد استفاده قرار دهیم و بعد فراموششان نماییم، مانند شماره تلفنی که نیازی به حفظ کردن آن نداریم ،اما از زمانی که آن را می بینیم یا می شنویم تا زمانی که آن را می گیریم باید در حا فظه کوتاه مدت ما نگهداری شود.
معمولا اطلاعات از دو منبع مختلف وارد حافظه کوتاه مدت می شوند :
1-مخزن حسی
2-حافظه دراز مدت
غالبا اطلاعات به طور همزمان از این دو مخزن وارد حافظه کوتاه مدت میشوند .برای مثال ،وقتی که ما یک پرنده مثلا سار را می بینیم،مخزن حسی ما تصویر ذهنی این محرک را به حافظه کوتاه مدت می فرستد . در همین حال ،ممکن است که ما ،به طور ناهشیار ،در حافظه دراز مدت خود به جستجو بپردازیم تا اطلاعات مربوط به پرندگان را بیابیم و از این طریق پرنده مورد نظر را به عنوان یک سار شناسایی کنیم. همرا با این شناسایی ،ممکن است اطلاعات دیگری درباره سارها به حافظه کوتاه مدت ما بیایند ،از جمله خاطرات تجارب گذشته ما درباره سارها یا احساس ما نسبت به این پرندگان . همه این اطلاعات در طول زندگی ما تدریجا به حافظه دراز مدت وارد شده اند ،و اینک از طریق پردازش ذهنی منظره سار به حافظه کوتاه مدت ما رسیده و به صورت هشیار یا آگاهانه در آمده اند .گرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
اینکه بدانید چه اطلاعاتی روی کارت ویزیت باید درج شود موضوع بسیار مهمی است . زیرا یک کارت ویزیت خوب تنها وسیله ای برای دادن اطلاعات به مشتریان نیست . بلکه یک روش تبلیغات و بازاریابی موثر برای جذب مخاطبان و مشتریان جدید است. به همین علت کارت ویزیت ها هیچگاه جایگاه خود را با ظهور روش های دیجیتالی امروزی از دست نخواهند داد. زیرا در شبکه های دیجیتالی، فاکتور مهم تعامل و معادله انسانی وجود ندارد. یک کارت ویزیت خوب، برند شما را توسعه و گسترش داده و اطلاعات مفید و درستی را در خصوص شما و کسب و کارتان و آنچه در حال انجام آن هستید. را به مخاطب و مشتری به صورت به یادماندنی ، قدرتمند و معنی دار منتقل می‌کند. در این راستا می‌توانید از یک طرح آماده اما با کیفیت کارت ویزیت استفاده کنید. تا دغدغه ای برای شروع و طراحی نداشته باشید . سپس شروع به سفارشی کردن طرح و تغییر محتوای آن کنید. با داشتن یک طرح خوب شما تنها کافی است اطلاعات مناسب را در کارت خود وارد کنید. البته اگر شما کسب و کار حرفه ای و بزرگی دارید و یا از آن دسته افرادی هستید. که برای برند سازی خود ارزش بالایی قائل هستید می‌توانید. با سفارش طراحی کارت ویزیت اختصاصی به طرحان. خلق یک کارت ویزیت حرفه ای و تاثیر گذار را به ما بسپارید. برای خرید فایل های دانلودی از سایت دیگر ما psdsell.ir دیدن نمایید

خرید آنلاین


نظرات کاربران

ارسال نظر

ّّّّّّّ

کلمات کلیدی

سایر محصولات

پاور پوینت (اسلاید) انواع حافظه


 با سلام
فایل انواع حافظه یک پاورپوینت بسیار عالی در 39 اسلاید می باشد این PowerPoint بر اساس استاندارد های اصلی طراحی پاورپوینت آماده و تنظیم شده است؛ این فایل دارای طراحی بسیار عالی و چشم نواز می باشد.
شما با استفاده ازاین پاورپوینت میتوانید یک ارائه بسیارعالی و با شکوهی داشته باشید و همه حاضرین با اشتیاق به مطالب شما گوش خواهند داد.
لطفا نگران مطالب داخل پاورپوینت نباشید، مطالب داخل اسلاید ها بسیار ساده و قابل درک برای شما می باشد، ما عالی بودن این فایل رو تضمین می کنیم.
محتواب برخی از اسلاید ها :
توجه داشته باشید هرگونه بهم ریختگی در متن زیر در اثر کپی کردن از پاورپوینت می باشد و در فایل پاورپوینت اصلی هیچ اشکال و به هم ریختگی وجود ندارد
 ارزانترین  حافظه  متداول ، هارد دیسك است . هارد دیسك یك رسانه ذخیره سازی ارزان قی

ادامه مطلب  
پاور پوینت (اسلاید) حافظه و انواع آن در کامپیوتر


 این پاور پوینت دارای 35 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است
فایل پاور پوینت حافظه و انواع آن در کامپیوتر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.
در این پاور پوینت مباحث به زبان ساده و قابل درک برای همه گفته شده و برای ارائه آن هیچ مشکلی نخواهید داشت
محتواب برخی از اسلاید ها :
محتوای اسلاید 3 : انواع حافظه حافظه ها را می توان بر اساس شاخص های متفاوتی تقسیم بندی كرد .  Volatile و Nonvolatile نمونه ای از این تقسیم بندی ها است .  حافظه های volatile بلافاصله پس از خاموش شدن سیستم اطلاعات خود را از دست می دهند. و همواره برای نگهداری اطلاعات خود به منبع تامین انرژی نیاز خواهند داشت . اغلب حافظه های RAM در این گروه قرار می گیرند. حافظه های Non

ادامه مطلب  
دانلود مقاله کامل درباره پروژه معماری کامپیوتر - موضوع RAM


      لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*فرمت فایل: Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)تعداد صفحه :23 بخشی از متن مقالهپروژه درس معماری کامپیوترحافظه(RAM(Random Access Memory شناخته ترین نوع حافظه در دنیای کامپیوتر است . روش دستیابی به این نوع از حافظه ها تصادفی است . چون می توان به هر سلول  حافظه مستقیما" دستیابی پیدا کرد . در مقابل  حافظه های RAM ، حافظه  های(SAM(Serial Access Memory وجود دارند. حافظه های SAM اطلاعات را در مجموعه ای از سلول های  حافظه ذخیره و صرفا" امکان دستیابی به آنها بصورت ترتیبی وجود خواهد داشت. ( نظیر نوار کاست ) در صورتیکه داده مورد نظر در محل جاری نباشد هر یک از سلول های حافظه به ترتیب بررسی شده تا داده مورد نظر پیدا گردد. حافظه های SAM

ادامه مطلب  
پاور پوینت (اسلاید) مدیریت حافظه


 با سلام
فایل مدیریت حافظه یک پاورپوینت بسیار عالی در 79 اسلاید می باشد این PowerPoint بر اساس استاندارد های اصلی طراحی پاورپوینت آماده و تنظیم شده است؛ این فایل دارای طراحی بسیار عالی و چشم نواز می باشد.
شما با استفاده ازاین پاورپوینت میتوانید یک ارائه بسیارعالی و با شکوهی داشته باشید و همه حاضرین با اشتیاق به مطالب شما گوش خواهند داد.
لطفا نگران مطالب داخل پاورپوینت نباشید، مطالب داخل اسلاید ها بسیار ساده و قابل درک برای شما می باشد، ما عالی بودن این فایل رو تضمین می کنیم.
محتواب برخی از اسلاید ها :
توجه داشته باشید هرگونه بهم ریختگی در متن زیر در اثر کپی کردن از پاورپوینت می باشد و در فایل پاورپوینت اصلی هیچ اشکال و به هم ریختگی وجود ندارد
معمولا برنامه بر روی دیسک به صورت یک فایل اجرایی دودویی ذخیره می شود. برنامه با

ادامه مطلب  
دانلود مقاله کامل درباره حافظه مجازی


      لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*فرمت فایل: Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)تعداد صفحه :14 بخشی از متن مقالهحافظه مجازی چیست؟حافظه مجازی یکی ازبخش های متداول در اکثر سیستم های عامل کامپیوترهای شخصی است . سیستم فوق با توجه به مزایای عمده، بسرعت متداول و با استقبال کاربران کامپیوتر مواجه شده است .اکثر کامپیوترها در حال حاضر از حافظه های محدود با ظرفیت 64 ، 128 و یا 256 مگابایت استفاده می نمایند. حافظه موجود در اکثر کامپیوترها بمنظور اجرای چندین برنامه بصورت همزمان توسط کاربر ، پاسخگو نبوده و با کمبود حافظه مواجه خواهیم شد. مثلا" در صورتیکه کاربری بطور همزمان ، سیستم عامل ، یک واژه پرداز ، مرورگر وب و یک برنامه برای ارسال نامه الکترونیکی را فعال نماید ، 32 و یا 64 مگابایت حافظه، ظرفیت قابل قبول

ادامه مطلب  
پاورپوینت کامل و جامع با عنوان ساختار حافظه اصلی در کامپیوتر در 72 اسلاید


        در علوم رایانه، به هر وسیله که توانایی نگهداری اطلاعات را داشته باشد، حافظه می‌گویند. حافظه یکی از قسمت‌های ضروری و اساسی یک رایانه به شمار می‌رود. همان‌طور که انسان برای نگهداری اطلاعات مورد نیاز خود علاوه بر حافظه درونی خویش از ابزارهای گوناگون دیگری همانند کاغذ، تخته سیاه، نوار ضبط صوت، نوار ویدیو و ... استفاده می‌کند رایانه هم می‌تواند از انواع گوناگون حافظه استفاده کند. به طور کلی دو نوع حافظه داریم:«حافظه اصلی» که به آن «حافظه اولیه» یا «حافظه درونی» نیز می‌گویند.«حافظه جانبی» که به آن «حافظه

ادامه مطلب  
پاور پوینت (اسلاید) مفاهیم و اصول طراحی سیستم‌های عامل


 با سلام
فایل مفاهیم و اصول طراحی سیستم‌های عامل یک پاورپوینت بسیار عالی در 43 اسلاید می باشد این PowerPoint بر اساس استاندارد های اصلی طراحی پاورپوینت آماده و تنظیم شده است؛ این فایل دارای طراحی بسیار عالی و چشم نواز می باشد.
شما با استفاده ازاین پاورپوینت میتوانید یک ارائه بسیارعالی و با شکوهی داشته باشید و همه حاضرین با اشتیاق به مطالب شما گوش خواهند داد.
لطفا نگران مطالب داخل پاورپوینت نباشید، مطالب داخل اسلاید ها بسیار ساده و قابل درک برای شما می باشد، ما عالی بودن این فایل رو تضمین می کنیم.
محتواب برخی از اسلاید ها :
توجه داشته باشید هرگونه بهم ریختگی در متن زیر در اثر کپی کردن از پاورپوینت می باشد و در فایل پاورپوینت اصلی هیچ اشکال و به هم ریختگی وجود ندارد
از دیدگاه کاربر دیدگاه کاربر بر حسب

ادامه مطلب  
تحقیق در مورد حافظه های كامپیوتری


11 صفحه word |فونت tahoma سایز 14| قابل اجرا در آفیس 2010 و نسخه های جدیدتر|قابل ویرایش و آماده چاپبخشی از تحقیق سخت افزار     حافظه حافظه با هدف ذخیره سازی اطلاعات (دائم ، موقت ) در کامپیوتر استفاده می گردد. از انواع متفاوتی حافظه درکامپیوتر استفاده می گردد .RAMROMCacheDynamic RAMStatic RAMFlash MemoryVirtual MemoryVideo MemoryBIOSاستفاده از حافظه صرفا" محدود به کامپیوترهای شخصی نبوده و در دستگاههای متفاوتی نظیر : تلفن های سلولی، PDA ، رادیوهای اتومبیل ، VCR ، تلویزیون و ... نیز در ابعاد وسیعی از آنها استفاده بعمل می آید.هر یک از دستگاههای فوق مدل های  متفاوتی از حافظه را  استفاده می نمایند.

ادامه مطلب  
تقویت حافظه و یادگیری سریع با تکنیک فراخوانی (حتی تندخوان ها به این روش نیاز دارند.)


تقویت حافظه و یادگیری سریع ، یک روش نوین و علمی می باشد. که حتی تندخوان ها به این روش نیاز دارند. با روش فراخوانی، تقویت حافظه برای درس خواندن برای شما تضمین می گردد.با تکنیک فراخوانی، به معنای واقعی، می توانید در درس خواندن، معجزه نمایید.کسانی که از روش فراخوانی در حال استفاده هستند، حجم عظیم کتابهای درسی برای آنها یک دغدغه نیست.     تنها کاری که باید انجام دهیداین است که حداقل ۱۰ روزروزی نیم ساعتدر حالت خواب قرار بگیرید.        یک لحظه تجسم کنید در حال استفاده از تکنیک فراخوانی هستید.اکنون می توانید مدعی شوید که یک سری تغییرات جادویی در شما رخ داده است.به عنوان مثال؛شما، اکنون سریعتر و راحتتر درس می خوانی

ادامه مطلب  
دانلود تحقیق در مورد حافظه های كامپیوتریی


 لینک دانلود خرید پایین توضیحات دسته بندی:ورد نوع فایل:doc (قابل ویرایش و پرینت) تعداد صفحه:16استفاده از حافظه صرفا" محدود به کامپیوترهای شخصی نبوده و در دستگاههای متفاوتی نظیر : تلفن های سلولی، PDA ، رادیوهای اتومبیل ، VCR ، تلویزیون و ... نیز در ابعاد وسیعی از آنها استفاده بعمل می آید.هر یک از دستگاههای فوق مدل های  متفاوتی از حافظه را  استفاده می نمایند. مبانی اولیه حافظهبا اینکه می توان واژه " حافظه " را بر هر نوع وسیله ذخیره سازی الکترونیکی اطلاق کرد، ولی اغلب از واژه فوق برای مشخص نمودن حافظه های سریع با قابلیت ذخیره سازی موقت استفاده بعمل می آید. در صورتیکه پردازنده  مجبور باشد برای بازیابی اطلاعات مورد نیاز خود بصورت دائم از هارد دیسک استفاده نمائد، قطعا" سرعت عملیات پردازنده ( ب

ادامه مطلب  
logo-samandehi